Paris lover.

Za parę dni moja mama wybiera się na objazdówkę po Europie, jej pierwszym przystankiem będzie miasto zakochanych - Paryż. Z tej okazji popro...

Za parę dni moja mama wybiera się na objazdówkę po Europie, jej pierwszym przystankiem będzie miasto zakochanych - Paryż. Z tej okazji poprosiła mnie, żebym zaplanowała i pozaznaczała na mapie miejsca, które warto zobaczyć i zwiedzić. Byłam dwa razy w stolicy Francji i planuje jeszcze nie raz odwiedzić to cudowne miejsce! 


Paryż to największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną. Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu wspaniałe miejsca, liczne zabytki i atrakcje turystyczne, dzięki czemu Paryż jest odwiedzany przez około 30 milionów turystów rocznie! 
Miasto w światowej kulturze zajmuje szczególne miejsce.To tu działają najbardziej znane domy mody, przybywają znani malarze i poeci. 

Paryż znany jest przede wszystkim z pięknej wieży Eiffla!
 Znajdują się tutaj także liczne zabytki takie jak, Łuk Tryumfalny który mieści się tuż przy jednej z najdroższych alei świata Avenue des Champs - Elysees czyli,  Aleja Pól Elizejskich. Jest to reprezentacyjna aleja Paryża z licznymi teatrami, restauracjami, kinami i ekskluzywnymi sklepami i domami mody. 

Warto też odwiedzić znane na całym świecie Musee du Louvre i Musee d'Orsay.

Warto też zwiedzić przepiękną katedrę Notre Dame znaną mi przede wszystkim z bajki Disneya "Dzwonnik z Notre Dame" 

A miłośników sztuki zadowoli cudowne wzgórze Mountmarte z piękną bazyliką
Secre Coeur, przy której znajdują liczne uliczki, które przypodobały się wielu znanym i lubianym.
 Przede wszystkim zamieszkiwał tu Picasso, van Gogh, Verlaine, Liszt czy Chopin co może już świadczyć o uroku miejsca. Chyba każdy, kto odwiedzi tę dzielnice pokocha wąskie uliczki z klimatycznymi kawiarniami i piękną panoramą Paryża. W pobliżu Mountmarte w dzielnicy czerwonych latarnii
znajduję się też, pierwszy i znany na całym świecie kabaret Moulin Rouge
Cały pobyt warto zakończyć wizytą w Wersalu!


lub w bajkowej krainie Disneyland!
Enjoy!
You Might Also Like

0 komentarze

Popularne posty

Flickr Images