Create your own sunshine. Create your own life.

Często narzekamy na swoje życie, przede wszystkim na otaczających nas ludzi i środowisko. Większość z nas traktuje świat jak zepsutą pełną n...

Często narzekamy na swoje życie, przede wszystkim na otaczających nas ludzi i środowisko. Większość z nas traktuje świat jak zepsutą pełną nienawiści planetę, pełną złośliwych i wstrętnych ludzi którzy nie okazują zadowolenia i potrafią tylko rzucać kłody pod nogi. Oczywiście rzeczywistość jest zupełnie inna i zależy od punktu widzenia każdej osoby.
 Na szczęście podnosi mnie na duchu fakt, iż naszą rzeczywistość możemy sami wykreować. Musimy tylko wziąć wszelkie sprawy w swoje ręce i złapać przysłowiowego byka za rogi. 
Tylko od czego zacząć ? Odpowiedź jest prosta! Od siebie.
Trzeba zmienić myślenie na bardziej pozytywne i optymistyczne. Fakt jest taki, że optymista ma po prostu szczęśliwsze życie, ponieważ z pesymistycznego myślenia nigdy nie wyjdzie nic pozytywnego. Jak z dnia na dzień zmienić myślenie ? 


-uśmiechaj się! cały czas! przez cały dzień! uśmiechaj się do przechodniów! uśmiechaj się do kasjerki w sklepie! uśmiechaj się do pasażerów w autobusie! mogę tobie zagwarantować, że większość osób odwzajemni twój uśmiech i od razu będzie to lepszy dzień! :) Może i będziesz wyglądać momentami zabawnie, bo większość ludzi nie jest przyzwyczajona do widoku człowieka który bez przerwy się uśmiecha, ale nie przejmuj się tym! To twoje życie.

-słuchaj muzyki! To ona najczęściej wprawia nas w dobry nastrój i najlepiej włączyć sobie jakąś przyjemną nutkę już od samego rana! Jeszcze lepiej jest nagrać swoje ulubione utwory na płytę lub odtwarzacz i słuchać gdzie tylko się da! Ja jednak najczęściej włączam muzykę przez świetną aplikację Spotify, znajdziemy tam już gotowe playlisty które możemy dostosować do naszego humoru lub aktualnego zajęcia! 

-tańcz! niech muzyka cię poniesie! Nie przejmuj się innymi ludźmi, którzy mogą na ciebie krzywo patrzeć, gdy będziesz się ruszał do swojego ulubionego kawałka czekając na autobus albo idąc na spacer z psem. To twoje życie.

-bądź miły! dla każdego! nawet dla tego sąsiada którego tak bardzo nie lubisz, albo dla nauczycielki, która ostatnio ciągle się do ciebie przyczepia.

-życz każdej osobie dobrze! nie bądź złośliwy, nie hejtuj, nie wyzywaj, nie szydź z nikogo. Jedno z przykazań mówi "Miłuj bliźniego jak siebie samego". Jeśli będziesz postępował według tego jednego zdania, mogę cię zapewnić, że twoje otoczenie zmieni nastawienie do ciebie a ty zmienisz nastawienie do otoczenia. Traktuj każdego, tak jak ty byś chciał być traktowany. 

-rób dobre uczynki i pomagaj! nie dość, że poczujesz z tego wielkie zadowolenie i satysfakcję to jeszcze sprawisz, że i ty i druga osoba będzie szczęśliwsza. Osobiście staram się brać udział w wolontariatach i akcjach charytatywnych. Warto też pomyśleć o życiu drugiego człowieka i oddać krew albo zgłosić się jako dawca szpiku! 

-ustal sobie cel lub marzenie i dąż do niego! przede wszystkim ciągłe myślenie o swoich marzeniach wprawi cię w pozytywny nastrój ale robiąc coś co poprowadzi cię do spełnienia owego celu doprowadzi do tego, że będziesz z siebie dumny. Pamiętaj najważniejszy jest pierwszy krok, jeśli go zrobisz już możesz poczuć dume. Po pierwszym przyjdzie czas na drugi...trzeci...czwarty...dwudziesty...setny aż nadejdzie ten moment w którym spełnisz marzenie i będziesz spełniony i szczęśliwy. 

-usuń ze znajomych na facebooku czy tweeterze osoby, które piszą lub udostępniają głupoty i rzeczy bezwartościowe! bardzo ważne jest to czym i kim się otaczamy, bo te rzeczy lub osoby mają największy wpływ na nasze życie. Bardzo dużo naszego czasu spędzamy przeglądając portale społecznościowe i robimy to bez większego sensu. Jeśli już to robimy to czy nie dobrze było by aby informacje tam zawarte wprowadziły do naszego codziennego życia coś pozytywnego ? Po co czytać hejty, po co czytać idiotyczne komentarze jak można te wszystkie osoby po prostu usunąć jednym kliknięciem. Dodaj do znajomych lub polub strony, które wprowadzą do twojego życia coś miłego, pozytywnego. Jest dużo osób z których powinniśmy brać przykład i większość z tych ma konto na portalach społecznościowych. Ja osobiście uwielbiam czytać posty Mateusza Grzesiaka, Martyny Wojciechowskiej, Briana Tracy, Roberta Kiyosaki czy Łukasza Jakóbiaka.

-czytaj książki! najlepsze są te o sposobach motywacji, psychologii i dążeniu do szczęścia. Na pewno dzięki nim wprowadzisz coś co sprawi, że twoje życie będzie lepsze i po prostu dobre. 

-dobieraj dobrze przyjaciół! to oni mają na ciebie największy wpływ, to z nimi dzielisz życie. Najlepsi przyjaciele to tacy od których codziennie możesz nauczyć się czegoś dobrego. Tacy którzy są z tobą szczerzy, którym możesz w pełni zaufać i w których masz wsparcie. Dobry przyjaciel powinien otaczać cię dobrem i miłością. Powinien być w stanie zrobić dla ciebie wszystko, jeśli na to oczywiście zasługujesz i wstawić się za ciebie murem. Powinien pomóc w każdej beznadziejnej sytuacji i służyć dobrą radą. Przyjaciel to ta osoba przy której jesteś w pełni sobą. 
You Might Also Like

0 komentarze

Popularne posty

Flickr Images