HandsOn! Breast cancer awareness month.

Podnosimy świadomość profilaktyki raka piersi!  Telefon sprawdzasz około 100 razy dziennie! A kiedy ostatnio sprawdzałaś swoje piersi ?! ...

Podnosimy świadomość profilaktyki raka piersi! 

Telefon sprawdzasz około 100 razy dziennie! A kiedy ostatnio sprawdzałaś swoje piersi ?!

Październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi z tej okazji akcja wujaszka Liestyle i Nestle fitness nakłoniła mnie do napisania tego postu i zainteresowania się tym tematem. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym występującym u kobiet. Wcześnie wykryty rak piersi w studium przedinwazyjnym jest chorobą praktycznie wyleczalną! Także rak inwazyjny jest choroba, w której rokowanie może być dobre. Dotyczy to zwłaszcza wcześniej wykrytych nowotworów, gdy nie ma jeszcze przerzutów do węzłów chłonnych. Objawy raka piersi zależą od stopnia jego zaawansowania. W początkowym okresie rozwoju przebiega najczęściej bezobjawowo i wówczas wykrywa się go podczas profilaktycznej mammografii lub innego badania diagnostycznego. Ogólnie można powiedzieć, że rak wcześniej wykryty jest wyleczalny! Dlatego badania profilaktyczne są tak ważne! Badajmy się a będziemy miały pewność, że jesteśmy w pełni zdrowe! 
Wiem, coś na temat raka bo bliska dla mnie osoba była chora na tę chorobę, no właśnie była! już nie jest, bo jest zdrowa! To tylko i wyłącznie dzięki szybkiemu wykryciu nowotworu! Rak często pojawia się z 'dnia na dzień' dlatego tak ważne są regularne wizyty u lekarza! Akcja HandsOn ma na celu zachęcenie kobiet do badania piersi. Chcemy, aby każda kobieta była zdrowa, piękna i przede wszystkim szczęśliwa!!! 

You Might Also Like

0 komentarze

Popularne posty

Flickr Images