I Ty możesz zostać superbohaterem!

Wspólnie przeciw białaczce! W polsce co godzine ktoś dowiaduję się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice mały...

Wspólnie przeciw białaczce!

W polsce co godzine ktoś dowiaduję się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież i dorośli. Bez względu na wiek każdy może zachorować. Na szczęscie każdy może też pomóc! Dla wielu chorych jedyną szansę na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. 


O przeszczepieniu komórek macierzystych decyduje zgodność cech tkankowych. Jest ich ponad 13.000 i mogą występować w dziesiątkach milionów kombinacji. 
Oznacza to, że gdzieś na świecie może żyć chory na raka krwi, którego wyleczenie możliwe jest jedynie dzięki przeszczepieniu Twoich komórek macierzystych. Cechy tkanki Pacjenta i Dawcy muszą wykazywać niemalże 100% zgodność, aby przeszczepienie się udało. To właśnie sprawia, że poszukiwania są tak trudne. Dlatego potrzebna jest Twoja pomoc, bo z każdym nowym zarejestrowanym potencjalnym dawcą wzrasta szansa na pokonanie raka krwi! Kiedy zdasz sobie z tego sprawe nie pozostanie nic innego, jak tylko zarejestrować się w bazie.

Ja to zrobiłam! I jestem z siebie niesamowicie dumna! 


Każdy zdrowy człowiek między 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50kg lub nie ma dużej nadwagi może zostać Dawcą! Najważniejsze, aby był w dobrej kondycji fizycznej, nie cierpiał na choroby przewlekłe i nie należał do żadnej grupy ryzyka. 

Naprawdę niewiele trzeba, aby pomóc! Wystarczy wybrać odpowiednią fundację lub ośrodek w którym możesz się zarejestrować jako dawca. 
Ja wybrałam fundację DKMS i w bardzo prosty sposób zgłosiłam się do Bazy Dawców Komórek Macierzystych Polska.
DKMS to fundacja zajmująca się przeszczepami szpiku kostnego i komórek macierzystych. Glównym celem fundacji jest działalność na rzecz ochrony zdrowia. Prowadzona ze wzgledu na chorych na białaczkę oraz inne schorzenia, które kwalifikują do przeszczepu szpiku kostnego lub komórek kwiotrwórczych krwi. 

Aby zostać dawcą wystarczy:
- zarejestrować się na stronie www.dkms.pl
-wypełnić formularz
-pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka
-odesłać do fundacji

Trwa to tylko kilka minut! 
Serdecznie zachęcam do rejestracji jako Dawca Szpiku! 
To nic nas nie kosztuje a może uratować komuś życie! Zróbmy dobry uczynek a zyskajmy ogromną satysfakcje! 


You Might Also Like

0 komentarze

Popularne posty

Flickr Images