Oddaj krew. Become a blood donor.

Dlaczego warto zostać krwiodawcą ?  Decyzja o oddaniu krwi, staniu się krwiodawcą to początek drogi do uzyskania ogromnej satysfakcji w...

Dlaczego warto zostać krwiodawcą ? Decyzja o oddaniu krwi, staniu się krwiodawcą to początek drogi do uzyskania ogromnej satysfakcji wypływającej z faktu, iż Twoja krew może uratować życie drugiemu człowiekowi. To również sposób na poczucie bezpieczeństwa Twojego zdrowia i zdrowia najbliższych. Już po pierwszej donacji krwi dowiadujesz się jaką masz grupę, która jest zapisywana do "Legitymacji Honorowego Dawcy Krwi". Znajomość swojej grupy, jest bardzo przydatna w razie jakiegoś wypadku. Krwiodawca ma też zapewnianą bieżącą kontrole stanu zdrowia! Ogólne badanie lekarskie oraz systematyczne aktualizowanie badań laboratoryjnych!

Komu pomagasz oddają krew? 

Wszystkim chorym, którzy tej krwi potrzebują! Oraz samemu sobie, gdy ty tą krew będziesz potrzebował. W ciągu roku w Polsce jest przeprowadzanych około miliona transfuzji. Krew jest potrzebna codziennie i w dużych ilościach ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i postępu w nauce nie udało się wytworzyć syntetycznie. Jest niezbędna nie tylko ofiarą wypadków ale, także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie! 

Krwi nigdy za wiele! Obecnie obserwujemy deficyt krwi i wszystkich zachęcamy, aby zdecydować się na oddanie! 

Twoja krew ratuje życie innych! 

Dlaczego postanowiłam oddać krew ? Przede wszystkim dla własnej satysfakcji,  że mam szansę uratować czyjeś życie lub zdrowie. To na prawdę niesamowite uczucie podzielić się cząstką siebie! Krew to na prawdę bezcenna rzecz, która uświadamia nam jak ważna jest pomoc.
Zostanie krwiodawcą daje tobie prócz dumy i satysfakcji wiele innych korzyści. Po każdej donacji krwi dostajesz posiłek o wartości 4500 kcal, przeważnie jest to 8 pysznych czekolad, co zadowoli wszystkich fanów słodkości! Możesz również otrzymać też różne gadżety propagujące oddawanie krwi. Oddanie dużej ilości krwi (kobiety ok 5 litrów, mężczyźni od 6 litrów) daje szanse zostania Honorowym Dawcą Krwi. HDK ma pierwszeństwo w otrzymaniu krwi, gdy będzie jej potrzebował, co jest na prawdę dużo wartym przywilejem. Może on także, posiadać zniżki na niektóre leki a nawet na transport miejski. Po oddaniu krwi należy się też dzień wolny od pracy. 

Oddaj krew - podziel się życiem! To nic nie kosztuje a jest bezcennym darem!


You Might Also Like

0 komentarze

Popularne posty

Flickr Images