Busem przez świat!

Jakiś czas temu odkryłam świetną stronkę www.busemprzezswiat.pl ! Bardzo zaciekawiły mnie filmiki, zdjęcia i artykuły na niej za...

Jakiś czas temu odkryłam świetną stronkę www.busemprzezswiat.pl !
Bardzo zaciekawiły mnie filmiki, zdjęcia i artykuły na niej zawarte! To kopalnia wiedzy na temat podróżowania i poznawania masy pożytecznych rzeczy oraz informacji na temat odległych miejsc! A przede wszystkim znajdziemy tam bardzo dużo inspiracji i motywacji do odkrywania świata!Busem przez świat to inspirujący projekt studencki który ma na celu objechanie świata starym hipisowskim busem jak najniższym kosztem! Niemożliwe ? Oczywiście, że możliwe!! 
Organizatorami całego projektu i wypraw oraz twórcami bloga są: Karol Lewandowski i Aleksandra Ślusarczyk 
5 lat busik przejechał już 53 państwa na 5 kontynentach w 12 wyprawach i pokonał ponad 150 tysięcy kilometrów. Projekt zaowocował jednym z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce, 2 książkami oraz dziesiątkami naśladowców! 

Pierwszą książkę autorstwa Karola Lewandowskiego już przeczytałam! "Busem przez świat.pl - Wyprawa pierwsza" opisuje jego pierwszą wyprawę po Europie! Jest to lekka i przyjemna opowieść o przygodach i niesamowitych miejscach! Sprawia, że czytelnik przenosi się w zupełnie inny świat i jest zmotywowany, aby przeżyć coś niecodziennego! 
We wszystkich wyprawach prócz organizatorów wzięło udział ponad 50 osób! Niektórzy z nich to czytelnicy busemprzezswiat.pl !A odbyte już wyprawy to: 
1. Eurotrip Busem przez Europe 2010
2.Inteleko.pl Wyprawa przez Polskę 2011
3.Lenovo East Trip 2011
4.Legalo.pl America Trip 2012
5. Italia MiniTrip 2013
6.East MiniTrip 2013
7.Chernobyl MiniTrip 2013
8.Balkans MiniTrip 2013
9.Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-14
10. North Trip 2014
11.British Trip 2014
12. Marokko Trip 2014
13. Iceland Trip 2015
14. Albania Trip 2015
15. Wild West USA 2015
Busem przez świat to świetny projekt który mnie zainspirował i zmotywował, do tego, aby spełniać marzenia! Wszystko jest możliwe! Trzeba tylko mieć odwagę i wierzyć, że się uda! Mam wiele celów które w większości są powiązane z podróżami i mam nadzieje, że wszystkie je zrealizuje! Odwiedziłam już parę miejsc i wiem, że każda wyprawa, podróż czy wycieczka dodaje nam siły, odwagi, wiary i kształtuje nasz charakter! A przede wszystkim pobudza wyobraźnie i sprawia, że niemożliwe staję się możliwe! 

Podróże kształcą i dają poczucie wolności. Odkrywając nowe miejsca uczymy się i poznajemy wiele wartościowych rzeczy. 
Przeżywając przygody zyskujemy niezapomniane wspomnienia które pozostaną w naszych sercach na zawsze.
Podróżując poznajemy wspaniałych ludzi i odmienne kultury. 
Wyjeżdżając za granice uczymy się nowego języka oraz radzenia sobie w zaskakujących sytuacjach i trudnych warunkach. 
Podróże kształtują nasz charakter i rozwijają w nas różnorodne umiejętności. 


Warto podróżować a busemprzezswiat.pl jest świetnym przewodnikiem i inspiracją do odkrywania świata! 


Zbliża się koniec 2015 roku, więc czas na podsumowanie minionych 12 miesięcy. Był to wspaniały rok pełen wzlotów i upadków. Było troszkę porażek ale przede wszystkim wiele spełnionych marzeń. Jeśli chodzi o podróże zagraniczne to odwiedziłam Paryż, Londyn i Berlin!

Kolejnym kierunkiem moich podróży będzie Skandynawia a konkretniej stolica Norwegi - Oslo!  
Mam wielką nadzieję, że 2016 rok będzie pełen przygód, podróży i spełnionych marzeń! A stronka busemprzezswiat.pl stanie się świetnym poradnikiem, aby osiągnąć większość podróżniczych celów! 

Jeszcze raz polecam stronkę busemprzezswiat.pl oraz książkę "Busem przez świat.pl - Wyprawa pierwsza" i Busem przez świat.pl Ameryka za 8 dolarów" ;)

You Might Also Like

0 komentarze

Popularne posty

Flickr Images