Bóg nigdy nie mruga. Krótka recenzja książki.

"Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu. " Książ k a, którą przeczytałam już jakiś czas temu , o...

"Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu."

Książka, którą przeczytałam już jakiś czas temu, okazała się naprawdę lekką, przyjemną lekturą! Przede wszystkim zachęcił mnie krótki, ale interesujący cytat zamieszczony z tyłu okładki

  "Bez trudu zdołasz przetrwać każdy dzień, jeśli potrafisz przetrwać jedną chwilę. Rozpacz to wytwór wyobraźni, która udaję, że przyszłość istnieje i uparcie przewiduje miliony chwil, tysiące dni, czym tak cię wyczerpuję, iż nie potrafisz żyć chwilą, która trwa."  
                                      Andre Dubus, Historia pewnego ojca 


Felietony Reginy Brett, która jest autorką książki docenili czytelnicy na całym świecie. Przeplata ona własne przeżycia z doświadczeniami ludzi których spotkała na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące filmy, książki, historie, inspirujące modlitwy. Przypomina nam o sile psalmów i prostych pięknych sentencji. Te wszystkie wyjątkowe rzeczy opisuje w pięćdziesięciu lekcjach, w pięćdziesięciu wskazówkach. 


"Pozbądź się wszystkiego, co nie jest pożyteczne, piękne lub radosne."

"Każdą tak zwaną katastrofę kwituj słowami: "Czy za pięć lat  to będzie miało jakieś znaczenie?"" 

Regina swoje zapiski kieruje do każdego, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz do wszystkim szukających inspiracji! Autorka nie odkrywa w książce 'Ameryki', jej zadaniem jest przypomnieć nam, że pomimo trudności życie jest piękne! 
"Życie jest niesprawiedliwe, ale i tak jest dobre."

"Nie traktuj siebie tak poważnie. Nikt poza tobą tego nie robi."

"Najważniejszym organem płciowym jest mózg."

"Bóg nigdy nie daje nam więcej, niż potrafimy udźwignąć."

    Książka jest na prawdę genialna! Przede wszystkim pełna pogody ducha i ciepłego humoru. Niesamowicie motywuje i zaraża pozytywnym spojrzeniem na trudne życiowe sprawy, a przede wszystkim uczy żyć chwilą, która trwa. 

Serdecznie polecam! ;) 
 

You Might Also Like

0 komentarze

Popularne posty

Flickr Images