Satysfakcja płynąca z konsekwencji w spełnianiu marzeń.

Rodzina. Dom. Pieniądze. Zdrowie. Przyjaciele.  Wydawać by się mogło, że kiedy tych 5 podstawowych wartości w naszej hierarchii nie brakuje,...

Rodzina. Dom. Pieniądze. Zdrowie. Przyjaciele.  Wydawać by się mogło, że kiedy tych 5 podstawowych wartości w naszej hierarchii nie brakuje, to będziemy szczęśliwi, spełnieni, pełni rozpędu i energii. Co jednak jeśli jest wręcz odwrotnie? Kiedy człowiek , w którego życiu występuje każda z tych rzeczy w wystarczającym stopniu czuje, że gaśnie? Czuję, że jest jakimś bytem w naszym świecie, ale może i bytem zbytecznym. Małą cząstką, która jest częścią społeczeństwa a nie indywidualnością z własnymi potrzebami. Jest to oznaka tego, że brak nam wewnątrz palącej wizji.

 Czym ona jest? Są to nasze marzenia wykorzystane w dobry sposób. Marzenia najskrytsze, takie, które śnią się nam po nocach. Bierzemy takie marzenie na warsztat, to znaczy wizualizujemy je , wyobrażamy sobie każdy jeden szczegół, czujemy, że możemy wszystko skoro osiągnęliśmy coś czego pragnie każda cząstka naszego ciała. Jesteśmy pewni siebie, bo jak mawiał Walt Disney: Jeśli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz coś osiągnąć ! I dlatego właśnie wizja PALĄCA, bo pali nas od środka kiedy o tym myślimy, mamy ciarki na całym ciele i będziemy dążyć do tego tak długo, aż się uda. 

A jakie są skutki braku posiadania wizji? Przede wszystkim strach, lęk i obawy. Czujemy się , jakbyśmy byli na wycieczce, którą prowadzi ślepy przewodnik, nie wiemy gdzie idziemy. Przestajemy wierzyć w siebie, bo przecież nie jestem w stanie nic osiągnąć, skoro nawet nie mam marzenia.Tracimy rozpęd, przestajemy o siebie dbać, bo przecież po co? Do niczego mi się to nie przyda. Nauka? I tak się nie dostanę na studia. Ćwiczenia? I tak wygra lenistwo. Marzenia? I tak jestem przeciętnym szarakiem bez perspektyw.. BULLSHIT!

 Po co świat jest tak różnorodny? Po co istnieje tyle pięknych miejsc, wspaniałych doświadczeń, uczuć, doznań? Po to, żebyś właśnie Ty po nie sięgnął! Żebyś żył pełnią życia. Dlaczego? Bo możesz! Bo pragniesz! Bo potrzebujesz! Każdy z nas mając na myśli szczęście mówi o SATYSFAKCJI. Czym jest szczęście jak nie satysfakcją? Ktoś jest szczęśliwy, bo ma wspaniałą żonę i córkę? Jest szczęśliwy , bo ma satysfakcję z tego, że potrafił taką rodzinę zbudować! Ktoś jest szczęśliwy, bo każdego dnia robi coś co kocha? Osoba ta ma satysfakcje z tego, że ciężką pracą , wyrzeczeniami i KONSEKWENCJĄ doszła do momentu, gdzie jest panem swojego życia. 

Widzisz w  internecie, że za pół roku jest trasa koncertowa Beyonce, Uwielbiasz ją i popłakałabyś się z radości, gdybyś pojechała.  " No ale przecież nie pojadę, nie mam pieniędzy i nie wiem co wtedy będę robiła... " Nie masz pieniędzy, bo nie wiedziałaś, ze je potrzebujesz! Teraz już wiesz? Ekstra, zaciskasz pasa, myślisz tylko o tym, z każdą odłożoną złotówką coraz bardziej ekscytujesz się na wyjazd, który jeszcze jakiś czas temu był  kompletnie nieosiągalny. Aż w końcu jesteś tam, słyszysz pierwsza nuty i jarasz się jak pochodnia, bo zrobiłaś/łeś coś dla siebie, coś o czym marzyłaś/łeś. Przeglądasz gazetę, a tam wspaniały dom na Hawajach . W głębi duszy ściska Cię, żeby kiedykolwiek chociaż wejść do domu jak ten , ale po chwili pójdziesz przejrzeć facebooka i w sumie Ci przejdzie. Przejdzie? Nieee, po prostu stłamsisz swoje pragnienie. KTO CI ZABRONI SPRÓBOWAĆ? KIEDY JAK NIE TERAZ? Albo od małego marzyłeś żeby latać. Oczywiście Ci przeszło bo stwierdziłeś, że to niemożliwe. A gdyby tak poczuć się jak ptak i zdobyć licencje na pilota ? Nie pomyślałeś o tym bo stłamsiłeś pragnienie już dawno temu i stwierdziłeś, że nie ma szans, aby to zrealizować. 


 Pamiętajcie: Lepiej żałować , że się czegoś spróbowało, niż żałować, że baliśmy się chociażby pomarzyć i sięgnąć po marzenia. 
I jeszcze jedno: KAŻDA KOLEJNA PRÓBA PRZYBLIŻA NAS DO CELU, DO SPEŁNIENIA PALĄCEJ WIZJI I OSIĄGNIĘCIA SATYSFAKCJI.You Might Also Like

5 komentarze

Popularne posty

Flickr Images