Międzynarodowy dzień szczęścia!

To dziś, 20 dnia marca przypadają dwa jakże znaczące i napawające nadzieją wydarzenia! Dokładnie dzisiaj rozpoczyna się u nas astronomic...


To dziś, 20 dnia marca przypadają dwa jakże znaczące i napawające nadzieją wydarzenia!
Dokładnie dzisiaj rozpoczyna się u nas astronomiczna wiosna, dla mnie najpiękniejsza pora roku, kiedy wszystko budzi się do życia. I tak się składa, że na ten sam dzień Zgromadzenie Ogólne ONZ ustaliło obchody Międzynarodowego Dnia Szczęścia! Przypadek? Nie sądzę! ;)


Przecież wiosna to pierwsze ciepłe, słoneczne dni, to okres pierwszych wycieczek rowerowych, pierwszych pikników, dłuższych spacerów. To okres Wielkanocy, majówki, wszystko co dzieję się wiosną kojarzy mi się tylko i wyłącznie z uśmiechem i radością. W tym czasie nie tylko rośliny i natura budzą się do życia, ale przede wszystkim to my powinniśmy się obudzić, rozwinąć skrzydła i po prostu korzystać z wszystkiego co nas otacza! 
Wybudźmy się więc z zimowego snu. Zima to piękna pora roku, biały puch dookoła, zimowe sporty, ale krótkie dnie, długie noce i mało słońca sprawiają, że tracimy rozpęd a czasem i chęci. ONZ wiedziało co robi, wiedziało, że szczęście pojawia się wraz z dobrym samopoczuciem, a dobre samopoczucie pojawia się przede wszystkim teraz, wykorzystajmy to! 
Motywując swoją decyzję ONZ jako przyczynę podał następującą informację: "Dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka". Idąc zatem tym tropem, skoro szczęście jednostki jaką jest człowiek, zarówno jak i całego społeczeństwa jest celem tak poważnej organizacji jak ONZ, to dlaczego my mamy nie zadbać o szczęście tej najważniejszej dla nas osoby na świecie jaką powinniśmy być my sami?


 Zacznijmy w związku z tym najbardziej pozytywnym dniem w roku robić to , czego naprawdę chcemy , to co od dawna chodziło nam po głowie. To, czego w głębi duszy pragniemy, lecz boimy się podjąć działania. Pamiętajcie, teraz jest najlepszy czas w roku, aby po to sięgnąć!
Zatrzymajmy się dzisiaj na chwilkę, usiądźmy i zadajmy sobie parę ważnych pytań: 

Czym jest dla mnie szczęście ? 
Czy robię wszystko by być spełnionym człowiekiem ?
Czy mam odwagę spełniać marzenia ? 
Czy daje światu coś od siebie ? 
Czy czerpie z życia jak najwięcej ? 


Te pytania mogą być początkiem czegoś nowego, czegoś lepszego! Jeśli zima sprawiła, że straciłeś rozpęd i popadłeś w głęboki sen to Międzynarodowy Dzień Szczęścia jest idealnym STARTEM i pobudką, aby znowu zacząć żyć pełną piersią! 

Miłego Dnia Szczęścia moi drodzy! 

You Might Also Like

3 komentarze

  1. Kolejny dobry wpis :) Czekam na kolejne dawki optymizmu!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejny sympatyczny post Zuzka! ;)

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty

Flickr Images