Recenzja książki Osho Kreatywność

Książka Osho "Kreatywność - Uwolnij swoją wewnętrzną moc" jest świetnym przewodnikiem i poradnikiem w poszukiwaniu naszej wewnęt...

Książka Osho "Kreatywność - Uwolnij swoją wewnętrzną moc" jest świetnym przewodnikiem i poradnikiem w poszukiwaniu naszej wewnętrznej indywidualności i mocy twórczej. Jak wiadomo każdy człowiek jest inny, ale niestety większość z nas wyznaje psychologię tłumu i nie daje się ponieść swojej wyobraźni i mocy tworzenia czegoś innego. Jednak każdy z nas jest Twórcą, kreujemy w jakiś sposób swoje życie i marzenia, ale w dzisiejszych czasach często kopiujemy pomysły innych zamiast stworzyć coś naszego - wyjątkowego i nowego. Musimy zacząć patrzeć na przyziemne sprawy z nowej perspektywy, aby dostrzec coś oryginalnego, co sprawi, że będziemy w stanie kreować i upiększać świat we własny unikalny sposób.

"Twórca nie może podążać wydeptaną ścieżką; musi szukać swojej własnej, przedzierać się przez dżunglę życia. Musi iść sam; wyjść z tłumu, odrzucić wszystko, co uznaje zbiorowość."

I właśnie książka "Kreatywność - Uwolnij swoją wewnętrzną moc" mówi o tym jak stać się kreatywnym, jak zacząć myśleć "inaczej" a co za tym idzie, uczy jak BYĆ po prostu SOBĄ i nie kopiować innych. Bo to właśnie kreatywność jest aromatem indywidualnej wolności.

"- Jestem sobą. Nie posiadam interpretacji siebie i nie jest mi potrzebna. Jestem po prostu szczęśliwy, będąc sobą, cokolwiek to oznacza [...] Nikt nie może nic powiedzieć o tobie. Cokolwiek ludzie mówią, mówią to o sobie. Ale ty stałeś się bardzo rozdygotany, ponieważ nadal trzymasz się fałszywego centrum. Fałszywe centrum jest zależne od innych, więc stale przejmujesz się tym, co mówią inni o tobie. Zawsze podążasz za innymi, starasz się ich zadowolić" To zabija twoją kreatywność.

"Działanie kreatywne jest efektem spokoju umysłu - to najpiękniejsza rzecz na świecie."

"Dzisiaj myślenia kreatywnego wymaga się od każdego i to na każdym kroku" W każdej czynności którą wykonujesz w każdym słowie które wypowiadasz, musi być to COŚ co powoduje, że się wyróżnisz z tłumu, zostaniesz zauważonym i docenionym.  Innego postrzegania świata wymaga się nie tylko od prezesów wielkich firm czy gwiazd, ale także od gospodyń domowych, studentów, rolników czy kelnerów. "Nie ma znaczenia, czy malujesz, rzeźbisz czy robisz buty; nieważne, czy jesteś ogrodnikiem, farmerem, rybakiem, czy cieślą. Jedyne, co ma znaczenie, to czy wkładasz swoją dusze w to co robisz. Jeśli tak, zawsze to, co tworzysz, będzie miało w sobie odrobinę boskości." Najważniejsze jest to, żebyś wszystko co robisz, robił dla siebie a nie dla poklasku innych.
Jednak czy każdy z nas wkłada we wszystko co robi, swoją duszę ?
 Czy codziennie mamy zapał do odkrywania i próbowania ? Czy odnaleźliśmy w sobie moc tworzenia i nie mamy potrzeby kopiowania innych ? 
Czy mamy odwagę być sobą, by wykreować coś swojego ? Czy wiemy co robić, aby być kreatywnym ?

 Właśnie ta książka pozwala nam odkryć tajemniczą wiedze o tym jak uwolnić swoje umiejętności tworzenia. Przypomina także przewodnik duchowy, ponieważ Osho przywołuje historie i przypowieści mistyków, mistrzów oraz nauki Boga. Łączy różne wierzenia i religie, które są wielką inspiracją w poszukiwaniu swojej wewnętrznej kreatywności.

"To właśnie jest kreatywność - pozwolić Bogu, aby przez ciebie przepłynął."

"Sukces możesz odnaleźć jedynie z Bogiem, nigdy będąc przeciw niemu. Możesz odnieść sukces, jedynie będąc po stronie egzystencji, nigdy przeciw."

Cała seria książek Osho jest moim zdaniem niezwykła, ponieważ każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. Mi najbardziej podobają się sentencje, które naprawdę wiele uczą i dużo uświadamiają. Seria Osho pozwala spojrzeć także na proste sprawy z innej perspektywy co pozwala nam docenić codzienne momenty i najmniejsze rzeczy a przede wszystkim uczy jak żyć chwilą która jest teraz.

"Najprostsze rzeczy...Stąpanie po trawniku, kiedy jeszcze nie wyparowała rosa, i odczuwanie pełni tej chwili - miękkość, dotyk trawy, chłód kropel rosy, poranny wiatr, wschodzące słońce. Co jeszcze jest potrzebne do bycia szczęśliwym."

Serdecznie zachęcam do lektury Osho "Kreatywność - uwolnij swoją wewnętrzną moc" oraz do innych książek z tej serii. Bądźmy kreatywni. upiększajmy świat we własny sposób!

Life Lover You Might Also Like

0 komentarze

Popularne posty

Flickr Images