A co po maturze ?!

Po przerwie w blogowaniu wracam z podwojoną siłą! Przygotowywałam się do matury, dlatego zamilkłam na parę tygodni. Teraz, gdy okres egza...Po przerwie w blogowaniu wracam z podwojoną siłą! Przygotowywałam się do matury, dlatego zamilkłam na parę tygodni. Teraz, gdy okres egzaminów powoli mija, mogę w pełni oddać się tworzeniu wpisów, nadal was inspirować i dzielić się swoją miłością do życia!

Ten wpis jest skierowany nie tylko do maturzystów! Lecz to Ci szczęściarze rozpoczynają właśnie najdłuższe wakacje życia! Będą one trwać od  połowy maja aż do października! Moje główne pytanie więc brzmi - Co robić, aby w pełni wykorzystać ten czas ?! Niektórzy będą szukać wakacyjnej pracy, inni będą podróżować, jeszcze inni nastawiają się na wakacje pełne przygód! Niestety w większości przypadków kończy się tak, że albo lenistwo wygrywa, albo brak nam pieniędzy, chęci, motywacji i pomysłów! Co można robić w czasie wolnym ? Gdzie się wybrać ? Jak spełnić wakacyjne marzenia? Ten wpis właśnie o tym!


Moim zdaniem najlepiej wykorzystamy wakacje, gdy dobrze je zaplanujemy. Osobiście uwielbiam podróże, jestem nastawiona na ciekawe przygody, lubię dobre książki, pyszne jedzenie i chcę pozyskać doświadczenie w różnych dziedzinach! A przede wszystkim chcę nauczyć się jeszcze większej odpowiedzialności, która z pewnością przyda się nie tylko na studiach.

Pierwszą rzeczą która da mi szanse na wymienione przeze mnie przyjemności jest oczywiście praca! Daje ona nie tylko pieniądze, które możemy wydać na wakacje za granicą, spełnianie marzeń jakimi są wyjazdy na koncerty, festiwale albo skoki spadochronowe. Praca daje nam przede wszystkim możliwość uczenia się! Nie tylko odpowiedzialności, ale również pracowitości i uczciwości. I oczywiście, dzięki pracy uczymy się nawiązywać relacje z drugim człowiekiem, co także jest potrzebne w dorosłym życiu. 

Pieniądze są środkiem, drogą. To samo z wiedzą, która ma być tylko środkiem transportu. Te dwie rzeczy łączą się jeszcze ze wszystkim co robisz dla swojego rozwoju, w rezultacie tworzy to drogę do spełnienia twojego celu. Wyjazdu, sportowego samochodu, willi, przygody. Ja nie żyje dla samej myśli o marzeniach i celach. Ja je realizuje. Bo najlepszym uczuciem jest dreszczyk emocji, który cię ogarnia, kiedy zbliżasz się do spełnienia kolejnej rzeczy z listy!


Teoretycznie pieniądze szczęścia nie dają, ale bez nich nie jesteśmy w stanie spełniać naszych marzeń. Gdy mamy pieniądze możemy w pełni wykorzystać czas na realizowanie swoich planów!


 Powiedzmy, że mamy już oszczędności, co dalej ? Sporządź listę rzeczy które chcesz zrobić, listę miejsc które chcesz odwiedzić oraz listę doznań które chcesz przeżyć! Realizowanie rzeczy z listy da ci poczucie spełnienia i motywacje! Czujesz jak wypełnia cię radość, energia i nieposkromione szczęście. A kiedy marzenie spełnisz to już wiesz, że tylko wyznaczając sobie kolejne będziesz miał po co żyć! To właśnie one nas napędzają, na nie wykorzystujmy całą energię! A po ich spełnieniu, znając poczucie satysfakcji, wiemy, że możemy wszystko!


Oto inspiracje które mogą tobie pomóc w sporządzeniu listy! To także niektóre z moich wakacyjnych marzeń! Enjoy!

"Życie jest przygodą dla odważnych - albo niczym.""Jeśli naprawdę coś postanowisz, potrafisz zrobić niemal wszystko."

A co jest na twojej liście ? You Might Also Like

0 komentarze

Popularne posty

Flickr Images