Studia, praca, spełnianie marzeń - Londyn

Londyn to według wielu stolica Europy i naprawdę niesamowite miasto! Ale czy po referendum wszystko pozostanie takie samo i czy Polacy ora...

Londyn to według wielu stolica Europy i naprawdę niesamowite miasto! Ale czy po referendum wszystko pozostanie takie samo i czy Polacy oraz wszyscy tak różni od siebie ludzie będą mogli korzystać z jego dobrodziejstw jak do tej pory ?

London is for many the capital of Europe and really incredible city! But will it stay all the same after Brexit and will Poles and all others so different people can enjoy it as it was so far?


London Eye


Parę dni po wyborach nic się nie zmieniło i miejmy nadzieje, że tak pozostanie. Osobiście jestem zakochana w tym mieście! Londyn to miejsce różnorodnych kolorowych ludzi i ciekawych miejsc, które inspirują i zaskakują na każdym kroku!
Odwiedziłam stolice Wielkiej Brytanii nie tylko, żeby ją zwiedzić i poznać, ale przede wszystkim, aby zacząć tu nowe życie! Podjęłam prace i o ile wszystko pójdzie po mojej myśli, rozpocznę tu studia.

Few days after referendum nothing has changed and let's hope that it will stay like that. Personally I am in love with this city! London is a place of different colorful people and interesting spots,which inspire and surprise me everywhere!
I have visited the capital of Great Britain not only to see it and get to know it better, but mainly to start here a new life! I take up a job and if everything goes how I wish , I will study here.

 Oxford street

 London Eye and Big Ben

 Snog Frozen Yogurt next to London Eye


 Dlaczego chcę tu zostać na dłużej ? Przede wszystkim, aby poprawić swoje umiejętności językowe, poznać nowych ludzi, przeżyć ciekawe przygody i nauczyć się czegoś nowego! To miasto daje naprawdę wiele możliwości, aby zainwestować w samorozwój, więc mam nadzieje, że zostanę tu lepszą wersją siebie!

Już po pierwszych tygodniach zauważam, że regularne wychodzenie ze strefy komfortu owocuje ogromnym rozwojem:

Why do I want to stay here for longer? Mostly to improve my language skills, have some adventures and learn something new! This city gives lots of opportunities to invest into your self-development, so I hope I will become here better version of myself!
Already after first weeks I've noticed, that regularly going out of my comfort zone gives benefits in a huge development:

1. Rozmawianie codziennie w języku angielskim sprawia, że pokonuje swoje bariery i blokady.

Speaking everyday in english makes me overcome my   barriers and blockades.

2. Przebywanie z ludźmi innych narodowości uczy otwartości, akceptacji i daje szanse na poznanie odmiennych wspaniałych kultur!

Surrounding myself with people from other nations teaches me openness, acceptance and gives a chance to meet new amazing cultures!

3. Sam wyjazd za granice mając 19 lat uczy odpowiedzialności i samodzielności. Pracując na swoje utrzymanie i na to, aby móc inwestować w siebie i w swoje marzenia powoduję, że jesteśmy silniejsi i kształtujemy swój charakter!

Living abroad when you are 19 can show you how to be responsible and independent. Working for your living and for being able to invest in yourself and your dreams makes us stronger and creates our character.

 London Eye and Big Ben

 Tower Bridge


Po dosyć krótkim czasie spędzonym tutaj już mogę stwierdzić, że jestem silniejszą i pewniejszą siebie kobietą! A przede wszystkim jestem dumna, że odważyłam się polecieć w świat!

After quite a short time spent here, I can already say that  I am stronger and more self-confident woman than I have been before. But I am proud of myself the most because I dared to explore the world!

 Covent Garden

 London Bridge Underground 

 Oxford street

 Leicester square

 To dopiero początek mojej przygody, początek spełniania marzeń i życia, o jakim marzyłam a już mi się ogromnie podoba!

It is only a beginning of my adventure, beginning of making my dreams come true and of life that I have always dream of , but I already love it!

 Big Ben


DLACZEGO WŁAŚNIE LONDYN?

WHY LONDON?

Londyn to z pewnością jedno z najciekawszych miejsc świata! Pełne kontrastów i fajnego klimatu! Nie ma dnia, w którym nie było by tu co robić! Kina, teatry, koncerty, wydarzenia sportowe i różnorodne imprezy to codzienność! Odwiedzając to miasto mamy także szansę spędzić czas w naprawdę pięknych miejscach, ponieważ architektura miasta jest nieziemska, a w parkach których jest naprawdę wiele można miło spędzić czas relaksując się na pikniku lub czytając dobrą książkę! W stolicy znajdziemy także setki restauracji, w których zjemy przysmaki całego świata lub pubów w których panuję świetny klimat z muzyką na żywo. Na mapie Londynu znajdziemy także wiele zabytków, perełek turystycznych a także muzeów, które mają dużo do zaoferowania! Podsumowując - każdy znajdzie tu coś dla siebie!

London is for sure one of the most interesting places in the world! Full of contrasts i awesome climate! There is no single day in which you would have nothing to do! Cinemas, theatres, concerts, sport events and parties are daily! When visiting this city, we have also a chance to spend time in some beautiful places, because city's architecture is incredible and you can also relax in one of many parks by reading a book or having a picnic! In the capital we can find hundreds of restaurants with cuisines from all over the world, as well as pubs with such a great atmosphere with live music. On the map of London there are many monuments, tourist gems or museums with crazy amount of interesting things to offer!
To sum up - everybody will find something for himself/herself!

 Covent Garden


Z pewnością jeszcze nie raz to miasto zainspiruje mnie do napisania czegoś, dlatego śmiało możecie czekać na kolejne ciekawostki , niesamowite miejsca i przygody, których będę ciągle szukać!

I am pretty sure that this city will inspire me many times to write something in the future, so you patiently wait for next curios,amazing places and adventures, that I will constantly look for!

 Podróżowanie, poznawanie nowych ludzi, nowych miejsc i odkrywanie świata daje nam ogromną szansę na przeżycie czegoś niesamowitego! Czegoś niezapomnianego! Odważ się!

Travelling, meeting new people, new places and exploring the world give us huge opportunity to experience something astonishing! Something unforgettable! Dare to do it!

 Tower Bridge


Be a life lover!
Enjoy life!
Live the adventure! 

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Też mam 19 lat i też wyjechałam do UK :D!!! Podobnie myślę jak Ty haha :) Różni ludzie, różne kultury.. To na prawdę uczy tolerancji. Opcje studiowania też rozważałam, ale mój angielski...Mam blokadę jezykową :cTu jest problem.. Mam nadzieję, że to kwestia czasu! Gdzie pracujesz?

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty

Flickr Images