MENTOR, SPONSOR, COACH - moje źródła motywacji

Dla mnie życie to przede wszystkim relacje z ludźmi. Kocham ludzi! Wszystkich bez wyjątków. Nikomu nie życzę źle, nikogo nie hejtuję. S...Dla mnie życie to przede wszystkim relacje z ludźmi. Kocham ludzi! Wszystkich bez wyjątków. Nikomu nie życzę źle, nikogo nie hejtuję. Są osoby, które po prostu omijam i szukam tych dobrych, od których mogę się wiele nauczyć, którzy mnie inspirują, motywują i są dla mnie sensem życia. Wiadomo, łączą nas różne relacje z różnymi ludźmi. Jest rodzina, która powinna być dla nas najważniejsza, są przyjaciele o których powinniśmy dbać, mamy swoje miłości, są też znajomi, z którymi po prostu fajnie spędza nam się czas.

Z wszystkich relacji i związków z ludźmi warto poszukiwać tych, które dają nam pewne możliwości i mają na nas pozytywny wpływ. Takich które sprawiają, że jesteśmy silniejsi, bardziej produktywni i zmotywowani do działania!
  
 Kto to taki i o jakich możliwościach mówimy ? 

 

 MENTOR 


Kto to taki ? Twoim mentorem może być każdy, kto posiada cechy, które TY chciałbyś nabyć. Jest to osoba, z której możesz brać przykład i która może być dla ciebie wzorcem do naśladowania. Najlepiej, aby była to ktoś, kto osiągnął coś co ty także chciałbyś osiągnąć albo kto ma cechy, które ty także chciałbyś posiadaćMentorem może być każdy. Mentorów może być wielu, bo każda osoba ma inny zestaw cech, z których możemy czerpać i próbować je wdrożyć w nasze zachowanie i codzienne życie. To pozwoli nam kreować swoją osobowość, nieustannie się rozwijać i zbliżać do realizowania swoich celów.  Moim głównym mentorem jest moja mama, która posiada cechy, które pomogły jej w realizowaniu wszystkich swoich planów. Uczę się od niej jak zadbać o siebie, uczę się od niej pewności siebie, kreatywności i wytrwałości. Te cechy pomogły jej osiągnąć wiele i wiem, że jeśli będę brała przykład z takich osób jak ona, jestem w stanie spełnić wiele swoich planów i polepszyć swoją osobowość.

Prócz mojej mamy moimi mentorami jest też Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska, Łukasz Jakóbiak czy Beyonce. Są to osoby które w różnych dziedzinach osiągnęły wiele a ja znając ich historie i widząc cechy którymi się wyróżniają mogę próbować działać w podobny sposób, aby zrealizować swoje cele.


Dla przykładu odwagi do podróżowania i ciekawości świata w dużym stopniu nauczyła mnie właśnie postać Martyny Wojciechowskiej. Łukasz Jakóbiak jest świetnym przykładem osoby która wie jak walczyć o swoje cele niezależnie od okoliczności i przeciwności losu. A Beyonce jest idealnym wzorcem kobiety sukcesu, która walczy o równouprawnienie, jest świetną bizneswoman oraz pokazuję, że ciężka praca połączona z pasją zawsze przynosi pozytywne rezultaty. Jeśli o pozytywnych rezultatach mowa to warto wspomnieć o  Beacie Pawlikowskiej która zawszę w swoich książkach, wywiadach i na konferencjach, w których miałam przyjemność uczestniczyć, uczy jak zarządzać swoimi myślami oraz jak pozytywne nastawienie ma wpływ na całe nasze życie.

Mam także swoich małych mentorów! Są to moi przyjaciele, w których widzę cechy które umożliwiają im bycie dobrym w danej dziedzinie. Staram się wtedy uczyć jak nabyć podobne cechy, aby być dobrym na podobnej płaszczyźnie.    

SPONSOR 


Sponsor to osoba, która jest w stanie tobie w jakikolwiek sposób pomóc. Sponsorem może być twój pracodawca, który daje tobie możliwość zarobienia pieniędzy. Sponsorem może być osoba która może zaproponować tobie coś, co pomoże tobie w karierze. Sponsorem jest osoba, która ma kontakty. Sponsorami często są osoby wyżej postawione w danej dziedzinie i które chcą cię czegoś nauczyć. Sponsorem jest osoba, która pomoże tobie osiągnąć jakiś cel.


 Dla przykładu moim sponsorem jest mój manager, który posiada większą wiedzę na dany temat i uczy mnie rzeczy, które mogą pomóc mi w przyszłości, zapewniając mi przy tym różne szkolenia i kursy. W dużych korporacjach sponsorami są osoby wyżej postawieni albo biznesmeni, którzy mają chęć pokazania tobie jak osiągnąć to, co oni już zrealizowali

Sponsorami nie są osoby, które dadzą tobie pieniądze. Sponsorem można nazwać osobę, która pokaże tobie drogę jak te pieniądze zarobić, albo jak dany cel osiągnąć.COACH


Coach jest twoim napędem. To ta osoba, która jest dla ciebie chodzącą motywacją, dzięki której wstajesz z łóżka i jesteś w stanie podbić świat. Coach to twój silnik, który popchnie cię do działania! To zazwyczaj osoba, z którą spędzasz najwięcej czasu i która ma pozytywne oddziaływanie na twoją osobę.  Coach chce dla ciebie dobrze!


 Możesz mieć wiele takich osób. Każdy, kto daje Tobie jedną z rzeczy wymienionych powyżej, może być nazwany Twoim coachem. Może być to ktoś, kto lubi ćwiczyć i będzie z tobą to robił abyś schudł. Coach to osoba z pozytywnym nastawieniem, która sprawi, że będzie chciało się tobie żyć. Coachem może być twoja druga połówka. Twój partner, który powinien być dla Ciebie motywacją do osiągnięcia czegoś wielkiego! Coach to osoba, która popchnie cię do działania, która da tobie wsparcie i podzieli się swoją energią!

Szukajmy takich cech w osobach, które nas otaczają na co dzień i czerpmy z nich to co najlepsze. Uczmy się i doskonalmy swoje cechy i umiejętności biorąc przykład z najbliższych nam osób! 


Nie musimy szukać swojego mentora, sponsorów albo coachów bardzo daleko! Oni są zazwyczaj obok ciebie, musisz tylko dostrzec dobre strony ich osobowości! 


You Might Also Like

0 komentarze

Popularne posty

Flickr Images